iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dwie karetki trafiły do ostrowskiego szpitala

Dwie nowoczesne karetki ratunkowe marki Mercedes otrzymał ostrowski szpital. Pojazdy zakupione zostały z funduszy unijnych i zastąpią wysłużone pojazdy.

Symbolicznego przekazania kluczyków do ambulansów dokonał 18 września Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

- Wśród sprzętu medycznego, który w okresie epidemii covid-19 był szczególnie narażony na eksploatację i zużycie znajdowały się właśnie karetki. Potrzeba częstej dekontaminacji, dezynfekcji wpływała na szybkie zużywanie się pojazdów i wyposażenia. Odpowiedzią unijnego płatnika były dodatkowe środki i szybka ścieżka, żeby w części nadrobić braki i zmodernizować sprzęt. Wszyscy, którzy złożyli dobre wnioski mieli szanse pozyskać środki m.in. właśnie na karetki. Gratuluję władzom powiatu skuteczności w pozyskiwaniu funduszy unijnych - powiedział marszałek Woźniak.

- Dzisiejsze przekazanie karetek to kolejny dowód na to, że ostrowski szpital ma wielu przyjaciół i udaje się do naszej lecznicy przyciągać środki z różnych źródeł: rządowych, unijnych, pozarządowych oraz sponsorów. Dziś przekazujemy dwie nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone karetki. Sprzęt bardzo oczekiwany bo zużycie tego taboru jest bardzo duże. Otrzymane dofinansowanie to szansa na szybszą wymianę taboru - powiedział Paweł Rajski. starosta ostrowski.

Wartość obu pojazdów to ponad 1,5 miliona złotych. Co ważne ponad 1,3 mln to środki unijne, a wkład powiatowego budżetu to ok. 200 tys. złotych.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI