iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dwa razy po pół i raz dwa promile... Najstarszy zatrzymany przez policję kierowca miał 75 lat

2023-03-23 09:03:00

Do dwóch lat więzienia grozi trzem kierowcom, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Mężczyźni kierowali pod wpływem alkoholu.

 


W poniedziałek policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

O godz. 7:35 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowego opla. Za kierownicą siedział 39-latek. Mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Niespełna trzy godziny później, policjanci zatrzymali 75-letniego kierowcę peugeota. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 26-letni motorowerzysta zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Odolanowie. Badanie stanu trzeźwości 26-latka wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu.

- Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przez sądem. Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na trzy lata - przypominają ostrowscy mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również