iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dwa groźne pożary

Zdjęcie: JRG PSP Ostrów Wielkopolski
Nad ranem 23 października, kilka minut przed godziną 4.00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Tarchały Wielkie (gmina Odolanów).

Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy straży pożarnej zastały całkowicie objęty pożarem budynek mieszkalny. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że obiekt jest w trakcie wykończenia i nie jest jeszcze zamieszkały. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz po odłączeniu napięcia elektrycznego podaniu czterech prądów gaśniczych wody w natarciu do wnętrza palącego się budynku. W działaniach trwających blisko pięć godzin brały udział 3 zastępy PSP oraz 5 zastępów OSP, łącznie 24 strażaków.

Kolejnej nocy, parę minut po godzinie pierwszej służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała zgłoszenie o kolejnym pożarze. Tym razem był to pożar budynku gospodarczego także na terenie gminy Odolanów w miejscowości Huta. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono rozwinięty pożar budynku gospodarczo-inwentarskiego w zabudowie szeregowej. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w sąsiedztwie palących się zabudowań znajdowały się dwa zagrożone pożarem budynki: mieszkalny i gospodarczy. Właściciel gospodarstwa wyprowadził zwierzęta znajdujące się w płonącym budynku na zewnątrz przed przybyciem SP. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony układu oddechowego, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do obiektu oraz podaniu prądów gaśniczych wody. Kolejne działania skupiły się na usuwaniu palącej się słomy z budynku oraz przelewaniu jej wodą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W działaniach, które trwały ponad 16 godzin brało udział 6 zastępów PSP oraz 9 zastępów OSP, łącznie 57 strażaków.

Źródło: KPPSP Ostrów Wlkp./kpt. Tomasz Chmielecki

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również