iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dron - narzędziem pracy geodety

Czy dron może się przydać w zawodzie geodety? Przekonywali się o tym uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

W ramach unijnego projektu "Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie Ostrowskim" na terenie Piaski–Szczygliczka, przyszłym technikom geodetom zorganizowano zajęcia, które prowadził Maciej Sikora i Mariusz Wolski.

 

Jak podkreślali młodzi ludzie takie urządzenia jak drony stają się coraz popularniejsze w wielu profesjach. Natomiast, aby móc się nimi profesjonalnie poruszać, trzeba przejść odpowiednie szkolenie i uzyskać odpowiedni certyfikat.

- Na zajęciach zaczynaliśmy od podstawy, a więc terminologii i prawa lotniczego. Dopiero potem przeszliśmy na symulatory. Wszystkie przeciążenia, podmuchy wiatru, turbulencje są odwzorowane na nich, jak w rzeczywistości. Dobra pogoda umożliwia latanie dronem na otwartej przestrzeni. Nie jest łatwo manewrować taką maszyną, gdy wieje wiatr i trzeba bardzo dobrze się orientować – przyznali uczniowie, szkolący się na operatorów dronów.

(alf)

 


Tagi: dron, ostrów
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również