iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dron AED uczniów ZST nagrodzony

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim – Mikołaj Kłakulak, Mikołaj Koło, Filip Szafrania zbudowali Drona z AED. Za swoją pracę otrzymali drugie miejsce w finale konkursu Odkrycia - Polska Edycja EUCYS, który odbył się na początku kwietnia w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Opiekunem naukowym trójki laureatów jest Paweł Sobczak.

Odkrycia to polska edycja Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców EUCYS (European Union Contest for Young Scientists), największego i najważniejszego konkursu uczniowskich prac badawczych w Europie, organizowanego przez Komisję Europejską od 1989 roku. Biorą w nim udział adepci nauki i konstruktorzy z Unii Europejskiej oraz krajów afiliowanych.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji krajowych, odbywających się co roku wiosną, oraz finałów międzynarodowych, organizowanych jesienią, każdego roku w innym europejskim mieście. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest organizatorem EUCYS w Polsce od 1995 roku.

 

Celem projektu zademonstrowanego przez uczniów ZST w Ostrowie Wielkopolskim, jest dostarczenie w najkrótszym czasie zestawu AED osobie udzielającej pomocy poszkodowanemu - akcją ratunkową kieruje się za pomocą komend głosowych. Docelowo przylot drona do poszkodowanego będzie całkowicie bezobsługowy. Projekt powstał dzięki wsparciu Starosty Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego, w ramach edycji TECHNO-GRANTÓW, które umożliwiają zaprezentowanie umiejętności uczniowskich oraz innowacyjnych rozwiązań a także pomysłów pracodawcom.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI