Z powiatu

Droga wojewódzka w Ołoboku zostanie wyremontowana

Droga wojewódzka w Ołoboku zostanie wyremontowana

Droga wojewódzka nr 450 w Ołoboku, w gminie Sieroszewice przejdzie gruntowny remont. Mieszkańcy zyskają nowy chodnik oraz bezpieczny fragment drogi w swojej miejscowości.

Zaplanowane prace realizowane będą na odcinku drogi wojewódzkiej nr 450 w gminie Sieroszewice, w powiecie ostrowskim. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu realizując zadanie szczególny nacisk położył na poprawienie paramentów technicznych drogi oraz bezpieczeństwo. Długość modernizowanego odcinka to 830 metrów, a realizacje prac zaplanowano na wiosnę i lato 2024 roku. Koszt prac oszacowano na 3,7 mln zł. Środki na to zadanie pochodzą z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

- Zadanie drogowe w miejscowości Ołobok znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców. Szacowany koszt robót wynosi 3,7 mln zł, który obejmuje budowę chodnika do miejscowego cmentarza, wymianę nawierzchni oraz bardzo potrzebne odwodnienie drogi. Realizacja tego zadania jest szczególnie ważne dla mieszkańców gminy, którzy zyskają kolejny w pełni funkcjonalny odcinek popularnej drogi - mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Przewidziane prace na fragmencie w miejscowości Ołobok zakładają wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej drogi na całym remontowanym odcinku oraz jej poszerzenie do 6,5 m. Ponadto utwardzone zostaną istniejące zjazdy i wykonane elementy odwodnieniowe drogi. Zakres prac zakłada zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na odcinku 450 metrów wybudowany zostanie chodnik. Całość prac dopełni wykonanie nowego oznakowania drogi. W styczniu br. zostały otworzone oferty na realizację zadania. Planowane zakończenie zadania przewidziano na koniec lipca 2024 roku.





Z regionu


Czytaj również