iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Droga w Rąbczynie gotowa

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Ponad 5 km nowej nawierzchni drogi, ponad 300 m chodnika to bilans inwestycji drogowej zrealizowanej przez powiat ostrowski w Rąbczynie (gmina Raszków).

Symboliczne zakończenie inwestycji z przecięciem wstęgi odbyło się 26 kwietnia. - Dziś mamy finał inwestycji i powód do zadowolenia z zakończenia tego zadania i faktu, że kolejne kilometry dróg powiatowych na ternie gminy Raszków zostały wyremontowane. Całość kosztowała ok. 2 mln złotych, z czego 150 tysięcy złotych wsparcia otrzymaliśmy ze strony Gminy Raszków. Dziękuję za to, bo zawsze podkreślam, że nie jest obowiązkiem gminy, aby do dróg powiatowych dokładać – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski, podkreślając także, że realizacja zadania była możliwa dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży terenów inwestycyjnych powiatu.

 

Łącznie zmodernizowany został odcinek ponad 5 km drogi, która pełni rolę alternatywnego połączenia do Raszkowa.

Remont drogi podzielony został na etapy. W pierwszym wykonano modernizację nawierzchni oraz budowę chodnika na odcinku z Radłowa do tzw. osiedla Rąbczyn. Jesienią w ubiegłym roku wykonano drugi odcinek do centrum miejscowości. W tym roku modernizacja nawierzchni została dokończona.

Obecny na uroczystości Jacek Bartczak, burmistrz Raszkowa wyrażając zadowolenie podkreślił tempo, w jakim firma realizująca zadanie pracowała. Dodał, że wsparcie gminy było istotne w pierwszym etapie remontu.

Wicestarosta Roman Pacholczyk podkreślił z kolei, że droga znajdowała się w złym stanie technicznym mimo przeprowadzanych doraźnych remontów.

 

Inwestycję poświęcił ks. kan. Łukasz Kręczyński proboszcz parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również