iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Droga przy cmentarzu wyremontowana

Teraz z Odolanowa do Wierzbna podróżuje się po nowej nawierzchni.

Pod koniec sierpnia br. oddano do użytku wyremontowany odcinek ul. Raszkowskiej w Odolanowie, który był ostatnim ogniwem zmodernizowanej drogi powiatowej łączącej Odolanów z Wierzbnem. W latach poprzednich wykonano remont trasy Kaczory – Baby – Wierzbno.

 

- W tym roku udało się znaleźć środki i zrealizować brakujący odcinek drogi znajdujący się już w granicach miasta Odolanowa. Powstała nie tylko nowa jezdnia ze ścieżką rowerową, ale również chodniki - wskazywał Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

W sumie nowa nawierzchnia położona została na odcinku 650 m. Zadanie w sumie pochłonęło około 700 tys. zł, z czego 400 tys. zł stanowiły środki z budżetu powiatu, a pozostałą część wyłożył samorząd Odolanowa.

 

- Po raz pierwszy nie zdarzyło mi się, żeby ktokolwiek wyraził się negatywnie o oddawanej inwestycji. Nasza współpraca, gminy i powiatu przynosi wymierne efekty, budujemy w zgodzie i nie mamy rozbieżnych stanowisk. Jeśli uda się nam dokończyć, to co zaplanowaliśmy w tej kadencji będzie można powiedzieć, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty – przyznał burmistrz Odolanowa, Marian Janicki.

 

Uroczystego poświęcenia oddanej do użytku drogi dokonał proboszcz odolanowskiej parafii ks. prałat Dariusz Smolnik.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również