iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Dr Dolittle z ostrowskiej komendy

2021-08-13 07:50:06
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Tym razem pomógł mającemu problem z lataniem bocianowi.

St. asp. Tomasza Morawka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. znany jest ze swego dobrego serca i wrażliwości na krzywdę naszych braci mniejszych. Nie tak dawno, po raz kolejny udowodnił, że będąc wyjątkowo surowym dla użytkowników dróg, bowiem na co dzień pracuje w ostrowskiej drogówce, można mieć wyjątkowo szlachetne serce. 

 

- Zapewne są gatunki zwierząt, których przedstawicieli nasz policjant jeszcze nie uratował, ale ta lista znowu się skurczyła. Tym razem pomoc otrzymał bocian, który miał problemy z lataniem. Trafił już pod opiekę weterynarza - zwracają uwagę koledzy z ostrowskiego komisariatu. 

 

Wzorowej postawy ostrowskiego policjanta, nie może nachwalić się także szefostwo w Poznaniu.

 

- Policjanci z kilkunastoletnim stażem służby to zazwyczaj specjaliści w konkretnej policyjnej dziedzinie. Jak pokazuje przykład st. asp. Tomasza Morawka, można się realizować zawodowo np. w ruchu drogowym i jednocześnie mieć niesamowitą zdolność przyciągania do Siebie zwierząt, które potrzebują pomocy. Chyba czas pomyśleć o zaocznej weterynarii - żartują na profilu KWP w Poznaniu, jednego z serwisów społecznościowych.  

 

Poza tym nic tylko czekać, aż swą wdzięczność okaże sam bocian, a legendy o odwdzięczaniu się tego gatunku, są wyjątkowo "płodne".

 

(alf)

 Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK