iOstrowWlkp.pl reklamy
Z prokuratury

Dożywocie za zabójstwo dwóch osób

2018-04-03 09:55:55
Zdjęcie: Archiwum
Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi śledztwo przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi Jarocina podejrzanemu o dopuszczenie się 15 marca, w jednej z miejscowości pod Jarocinem, zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób, w tym nienarodzonego dziecka.

O sprawie pisaliśmy tutaj.

- W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator zarzucił mężczyźnie, działając z zamiarem bezpośrednim zabójstwa, dostał się tylnymi wejściem do wnętrza budynku jednorodzinnego i przy użyciu noża zadał dwojgu pokrzywdzonym - kobiecie i mężczyźnie wieku 59 lat, uderzenia skutkujące powstaniem ciężkich obrażeń ciała i w efekcie ich zgonem - informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


Następnie, na piętrze budynku podejrzany przy użyciu noża zaatakował ciężarną pokrzywdzoną powodując u niej poważne obrażenia ciała, w tym również obrażenia okolic brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającemu jego życiu lub zdrowiu.


- W wyniku powyższego zdarzenia w/w jak inni pokrzywdzeniu doznali poważnych obrażeń i obecnie pozostają hospitalizowani w szpitalu w Jarocinie oraz Ostrowie Wlkp. - informuje dalej rzecznik.


Mężczyzna przesłuchany przez prokuratora w charakterze podejrzanego, przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Wskazał na osobisty konflikt - pomiędzy nim, a zmarłymi oraz pokrzywdzoną - związany z jej ciążą.


Zarzucone mu cztery czyny z art. 148 § 2 pkt. 3 k.k. to jest zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, zagrożone są karą od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności każdy.
Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.


16 marca sąd uwzględnił wniosek w całości i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

 

Źródło: prokuratura.kalisz.pl


Czytaj również