iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Dostał ataku hipoglikemii, stracił przytomność, pomogli mu policjanci

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego - sierż. sztab. Paulina Kozłowska wraz z sierż. sztab. Piotrem Owsiakiem pomogli mężczyźnie, który w ataku hipoglikemii stracił przytomność w rejonie jednego ze sklepów. Na szczęście policjantka akurat tą drogą jechała na służbę i zauważyła leżącego mężczyznę.

Dzielnicowa natychmiast podbiegła do poszkodowanego i ułatwiła mu oddychanie. Z pomocą ruszył też policjant, który akurat był na zakupach.

 

Cała sytuacja wydarzyła się 4 czerwca, krótko po godzinie 7.00 w rejonie jednego ze sklepów. Policjantka, która jechała na służbę, zauważyła leżącego mężczyznę. Bez wahania zareagowała, zatrzymała samochód i podbiegła do poszkodowanego. W tym samym czasie, policjant, który przed służbą robił zakupy widząc tę sytuację wybiegł ze sklepu i też ruszył z pomocą.

Mężczyzna do którego dobiegli policjanci był nieprzytomny i coraz trudniej oddychał. Funkcjonariusze znaleźli na jego nadgarstku bransoletkę z napisem „jestem cukrzykiem”. Policjanci udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy m. in. udrożniając drogi oddechowe. W tym samym momencie nieznana kobieta, powiadomiła pogotowie ratunkowe.

Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy i kobiety, która również zareagowała, mężczyzna na czas trafił pod opiekę lekarzy.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również