iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Domagają się nowego lokalu dla dziecięcej biblioteki

Mieszkańcy m.in. Osiedla nr 6 Kamienice w Ostrowie Wlkp. domagają się od władz miasta, by te, na czas remontu miejscowej Szkoły Podstawowej nr 4 zabezpieczyły lokal, w którym mogłaby funkcjonować dziecięca biblioteka.

- Prośbę swą motywują tym, że dojazd do obecnej biblioteki dziecięcej znajdującej się przy szkole podstawowej przy ul. Krotoszyńskiej jest bardzo utrudniony - wskazuje w imieniu mieszkańców Ostrowa Wlkp. radny miejski, Zygmunt Banasiak.

Prezydent miasta wyjaśnia zaś, że jednym z najpilniejszych wyzwań, jakie postawi przed dyrektorem Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, będzie przeprowadzenie analizy istniejącej sieci bibliotecznej. Czy to oznacza, że znajdzie lokal o który apelują mieszkańcy miasta?

- Jej następstwem będzie propozycja ewentualnych korekt odpowiadających na zachodzące zmiany demograficzne, dokonane zmiany sieci szkolnej, jak również uwzględniające kierunki rozwoju przestrzennego miasta. Wprowadzenie tych zmian przewidziane jest na II połowę 2021 roku - wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również