iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dołożą 3 tys. zł do przydomowej oczyszczalni

Mieszkasz na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i masz w planach wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków? Sięgnij po oferowane przez samorząd wsparcie finansowe. Gmina na ten cel zabezpieczyła w budżecie 100 tys. zł.

Maksymalna wysokość dofinansowania to 3 000 zł. Nabór wniosków ruszy w czwartek, 28 stycznia a dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Gminy przy ul. Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

- Program dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ruszył w 2015 roku. Zainteresowanie każdego roku jest bardzo duże. W ciągu wszystkich lat, trwania programu, złożono w sumie około 300 wniosków. Zawsze niemal w 100% wykorzystywane są pieniądze na to konkretne zadanie. Mamy nadzieję, że dzięki dofinansowaniu, wpływamy na poprawę środowiska naturalnego poprzez ograniczenie odprowadzanych i nieoczyszczonych ścieków bezpośrednio do gruntu lub wód - mówi Monika Bednarek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

 

By jednak otrzymać wsparcie finansowe dofinansowanie należy spełnić jeden z czterech wymaganych kryteriów:

  • brak istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie, na którym planowana jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków
  • brak możliwości technicznego podłączenia do istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej
  • ekonomiczne nieuzasadnienie podłączenie do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej
  • budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na obszarach o rozproszonej zabudowie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI