iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dofinansowanie dla Gniazdowa i Boczkowa

W ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego do dwóch sołectw z gminy Nowe Skalmierzyce - Gniazdowa i Boczkowa - trafią pieniądze.

Dofinansowanie, jakie otrzymała wieś Boczków wynosi 70 tys. zł i dotyczy zagospodarowania terenu przy świetlicy. - Środki te zostaną przeznaczone na wyposażenie istniejącej już altany w stoły i ławy biesiadne. Przy niej wmurowany zostanie grill. Ponadto stworzone zostanie miejsce z ławkami do ogniska, a dla najmłodszych mieszkańców zamontowane nowe urządzenie na placu zabaw. Całość dopełni chodnik, który poprowadzi od świetlicy do altany. W budowę miejsca na ognisko oraz grilla zaangażowani zostaną mieszkańcy w ramach wkładu osobowego - podaje magistrat.

Kwota dotacji pozyskana na zadanie „Zagospodarowanie terenu we wsi Gniazdów” to blisko 56 tys. zł. - Teren ten to otoczenie drewnianego pawilonu rekreacyjnego, który powstał w roku ubiegłym również dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych. Powstanie tu plac zabaw dla dzieci, a jego wyposażenie stanowić będą takie elementy jak: karuzela, duże urządzenie wielofunkcyjne, bujak, sklepik, piaskownica, urządzenie gimnastyczne, huśtawki, oraz kosze na śmieci. W ramach wkładu własnego sołectwo zadeklarowało wykonanie ogrodzenia placu oraz nasadzenia roślinności - informuje urząd.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI