iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Dodatkowe miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych?

- W związku z uniemożliwieniem wjazdu na rynek od strony ul. Raszkowskiej, ograniczono dostęp osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności do usług oferowanych na rynku oraz wizyt prywatnych, choć przepisy umożliwiają im poruszanie się po ciągach, na których obowiązuje zakaz ruchu - zwraca uwagę Jakub Paduch, radny Ostrowa Wielkopolskiego, interweniujący za pismem, jednego z mieszkańców miasta.
Jednocześnie dopytuje rządzących w Ostrowie Wielkopolskim, czy jest możliwość wydzielenia po wschodniej stronie rynku dodatkowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, również tych z ograniczonym czasem postoju, co pozwoliłoby im na większy komfort w poruszaniu się po tej części miasta. I odpowiedź otrzymał.  
 
- Miejski Zarząd Dróg poinformował, że po stronie wschodniej Rynku wyznaczone są obecnie trzy miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Ewentualne zwiększenie liczby miejsc jest oczywiście możliwe w oparciu o indywidualne wnioski, które pozwolą określić optymalną lokalizację dodatkowych miejsc parkingowych - wyjaśnia w piśmie Beata Klimek, prezydent miasta.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również