iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Samorząd

Dodatkowe dotacje na edukację ekologiczną w Ostrowie Wielkopolskim

2019-11-06 09:16:03

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej, na wniosek radnego Mateusza Nycka, wprowadzono do Programu Współpracy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok, dodatkowe priorytety związane ze społeczną rewitalizacją oraz edukacją ekologiczną i antysmogową.

- W ten sposób tworzymy nową przestrzeń dla NGO w ważnych dla miasta i mieszkańców obszarach. Warto skorzystać z ich potencjału i aktywności – argumentował radny Mateusz Nycek, wiceprzewodniczący Klubu Przyjazne Miasto.

- Propozycje są nie tylko ciekawe pod względem merytorycznym, ale poprawne pod względem formalno-prawnym i rekomenduję te zmiany - podkreślał Sebastian Górski, zastępca prezydenta miasta.

Inicjatywa radnego Nycka pozwoli wprowadzić w Ostrowie Wielkopolskim dodatkowe konkursy ofert dla NGO i przekazać lokalnym organizacjom pozarządowym dotacje na społeczne "oddolne" inicjatywy w takich dziedzinach jak edukacja ekologiczna związana z ochroną powietrza na terenie miasta oraz rewitalizacja społeczna na terenie obszaru rewitalizacji.

- W procesie rewitalizacji, obok realizowanych dużych miejskich inwestycji, ważny jest również jej społeczny wymiar i tworzenie „miękkich” inicjatyw we współdziałaniu z organizacjami społecznymi – wskazuje Mateusz Nycek, radny miejski i przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

Z kolei edukacja antysmogowa z udziałem NGO to kontynuacja udanej inicjatywy wprowadzonej w tym roku w powiecie ostrowskim na wniosek radnego Bartosza Ziółkowskiego, przewodniczącego Klubu Przyjazny Powiat.

Rozszerzenie Programu Współpracy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok o dodatkowe priorytety związane ze społeczną rewitalizacją oraz edukacją ekologiczną i antysmogową, podczas sesji 30 października, poparło 11 radnych Przyjaznego Miasta i 4 radnych Koalicji Obywatelskiej.  Przeciw całemu programowi współpracy z organizacjami pozarządowymi zagłosowało wszystkich 4 radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

 


Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl