iOstrowWlkp.pl reklamy
Nowe Skalmierzyce

Dodatkowe 2 mln zł na rozbudowę szkoły

2020-12-18 09:12:00
Z początkiem przyszłego roku samorząd Nowych Skalmierzyc ogłosi przetarg na wybór wykonawcy rozbudowy szkoły w Skalmierzycach.

- Dzięki złożonemu we wrześniu wnioskowi konkursowemu do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego udało się nam pozyskać na tę inwestycję 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ­– mówi burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

 

Do skalmierzyckiej placówki uczęszcza 270 dzieci zgrupowanych w 14 oddziałach, które zajmują 8 sal lekcyjnych w starej części budynku i 3 sale w nowej. Rozbudowa o salę gimnastyczną w 2015 roku nie rozwiązała wszystkich problemów jednostki – rosnąca liczba podopiecznych, zmiana systemu edukacji tworząca ponownie ośmioletnie szkoły podstawowe oraz dostosowanie sal pod gabinety specjalne wymusiły wręcz kolejną modernizację, która przyniesie placówce nową, dwupiętrową część. Na parterze budynku zlokalizowana zostanie świetlica szkolna, kuchnia, zmywalnia, stołówka oraz toalety. Na I piętrze umieszczone zostaną 3 sale lekcyjne, hol oraz toalety, a na II kolejne 3 sale lekcyjne, biblioteka i toalety. Nowa część zostanie przeznaczona dla najmłodszych dzieci.

Realizacja przedsięwzięcia przewidziana jest na lata 2021-2022.
Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU