iOstrowWlkp.pl reklamy
Gmina Ostrów Wlkp.

Doczekała 11 wnuków, 23 prawnuków i 9 praprawnuków

Zdjęcie: UG Ostrów Wlkp.
Jadwiga Motyl z Daniszyna świętowała swoje 100. urodziny.

Z życzeniami do jubilatki udali się m.in. Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wlkp. wraz z radnym i sołtysem Daniszyna Pawłem Małuszkiem, Maria Kaźmierczak z rady sołeckiej, Małgorzata Siudy przewodnicząca KGW oraz Piotr Niśkiewicz, prezes OSP Daniszyn.

 

- Pragnę dziś szczególnie podziękować za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat. Chcę również złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu i pogody ducha, na kolejna długie lata – mówił składając życzenia wójt gminy, Piotr Kuroszczyk.

 

Tak wyjątkowe urodziny świętowano przede wszystkim w gronie rodziny i przyjaciół. Był przepyszny tort, mnóstwo gratulacji i życzeń, bukietów kwiatów, które były swoistym podziękowaniem za ten wspólnie przeżyty z panią Jadwigą, obfitujący w wiele pięknych i niezapomnianych chwil.  

 

Jadwiga Motyl urodziła się 21 września 1921 roku w Daniszynie, jako czwarta z pięciorga dzieci Petroneli i Piotra Jańczak. Całe swoje życie spędziła w Daniszynie. Jubilatka należała do katolickiej organizacji Młode Polki, która nastawiona była na propagowanie zasad katolickich. Niejednokrotnie dowiodła swoje zaangażowanie w zrzeszeniu, biorąc udział w przedstawieniach teatralnych. Lubiła również śpiewać i robi to do dziś. W czasie II wojny światowej była na przymusowej służbie u okupanta niebieckiego.

 

2 czerwca 1941 roku wyszła za mąż za Bolesława Motyla. Ich małżeństwo było długie i szczęśliwe. Przeżyli razem 57 lat i doczekali się 3 dzieci: córki Bolesławy oraz dwóch synów Ryszarda i Józefa (zmarł po porodzie). W 1998 odszedł jej ukochany mąż. Jubilatka jest babcią 11 wnuków, prababcią 23 prawnuków oraz praprababcią 9 praprawnuków.

 

Niemal przez całe swoje życie była bardzo aktywna i ciężko pracowała. Miała wiele zainteresowań oraz umiejętności. Potrafiła samodzielnie szyć modne ubrania, robić na drutach i szydełku. Uwielbiała przygotowywać pyszne potrawy, którymi częstowała całą rodzinę. Jej dom zawsze stał dla wszystkich otworem tętniąc życiem.

 

Sędziwy wiek nie przeszkodził Jadwidze Motyl w podejmowaniu codziennych aktywności. Rowerek stacjonarny towarzyszył jej każdego dnia. Ogromna siła pozwoliła także pokonać koronawirusa w październiku 2020. Jak podkreśla rodzina Jubilatki, złotym środkiem na długowieczność jest dla pani Jadwigi modlitwa.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI