iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Docenili ostrowskich wolontariuszy opiekujących się seniorami

Ostrowski Wolontariat dla Seniora został laureatem nagrody „Wielkopolska otwarta na wolontariat”, która promowała przedsięwzięcia społeczne podejmowane w okresie pandemii koronawirusa w 2020 r.

- Ostrowska inicjatywa dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych zadziałała doskonale. Wolontariusze włączyli się w ten projekt już na samym początku pandemii, zanim jeszcze pojawiły się podobne inicjatywy o zasięgu krajowym. Niemal od początku wprowadzenia ograniczeń nasi seniorzy oraz osoby niepełnosprawne mogły czuć się zaopiekowane i liczyć na naszą pomoc. Ta nagroda to dla nas uhonorowanie pracy tych wszystkich osób, którzy przez niemal cały rok spieszyli z pomocą potrzebującym. Bo na ostrowskie organizacje pozarządowe zawsze możemy liczyć - zapewnia prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek.

 

Ostrowski wolontariat powstał z myślą o seniorach oraz osobach niepełnosprawnych, które z obawy przed koronawirusem pozostają w swoich domach i unikają dużych skupisk ludzi. W ubiegłym roku członkowie Ostrowskiego Wolontariatu dla Seniora interweniowali ponad 340 razy i odebrali ponad 1100 połączeń telefonicznych z prośbą o wsparcie lub udzielenie informacji. Oprócz załatwiania codziennych spraw, osoby samotne dzwoniły także po to, aby uzyskać informacje lub po prostu porozmawiać z drugim człowiekiem.

 

- Seniorzy najczęściej  proszą o zrobienie zakupów spożywczych, wykup leków z apteki, wyrzucenie śmieci, opłacenie rachunków, odbiór recept czy wyników badań z przychodni lub wyjście z pieskiem – mówi Patryk Płomiński, koordynator wolontariatu.

 

W ostrowskim wolontariacie do dyspozycji seniorów i osób niepełnosprawnych jest 80 wolontariuszy m.in. harcerze z ostrowskiego Hufca ZHP, członkowie Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy, Caritas Ostrów Wielkopolski, Sztabu WOŚP, wolontariusze Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, Parafii pw. Św. Pawła Apostoła, Dziennego Domu „Senior +” oraz WOPR w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Wolontariusze wciąż pozostają gotowi do pomocy. Osoby potrzebujące wsparcia mogą zgłaszać pod numerami telefonów 62 720 48 26 lub 660 510 243. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 12.00.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również