iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Docenili ostrowskich wolontariuszy opiekujących się seniorami

2021-01-13 13:01:00

Ostrowski Wolontariat dla Seniora został laureatem nagrody „Wielkopolska otwarta na wolontariat”, która promowała przedsięwzięcia społeczne podejmowane w okresie pandemii koronawirusa w 2020 r.

- Ostrowska inicjatywa dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych zadziałała doskonale. Wolontariusze włączyli się w ten projekt już na samym początku pandemii, zanim jeszcze pojawiły się podobne inicjatywy o zasięgu krajowym. Niemal od początku wprowadzenia ograniczeń nasi seniorzy oraz osoby niepełnosprawne mogły czuć się zaopiekowane i liczyć na naszą pomoc. Ta nagroda to dla nas uhonorowanie pracy tych wszystkich osób, którzy przez niemal cały rok spieszyli z pomocą potrzebującym. Bo na ostrowskie organizacje pozarządowe zawsze możemy liczyć - zapewnia prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek.

 

Ostrowski wolontariat powstał z myślą o seniorach oraz osobach niepełnosprawnych, które z obawy przed koronawirusem pozostają w swoich domach i unikają dużych skupisk ludzi. W ubiegłym roku członkowie Ostrowskiego Wolontariatu dla Seniora interweniowali ponad 340 razy i odebrali ponad 1100 połączeń telefonicznych z prośbą o wsparcie lub udzielenie informacji. Oprócz załatwiania codziennych spraw, osoby samotne dzwoniły także po to, aby uzyskać informacje lub po prostu porozmawiać z drugim człowiekiem.

 

- Seniorzy najczęściej  proszą o zrobienie zakupów spożywczych, wykup leków z apteki, wyrzucenie śmieci, opłacenie rachunków, odbiór recept czy wyników badań z przychodni lub wyjście z pieskiem – mówi Patryk Płomiński, koordynator wolontariatu.

 

W ostrowskim wolontariacie do dyspozycji seniorów i osób niepełnosprawnych jest 80 wolontariuszy m.in. harcerze z ostrowskiego Hufca ZHP, członkowie Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy, Caritas Ostrów Wielkopolski, Sztabu WOŚP, wolontariusze Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, Parafii pw. Św. Pawła Apostoła, Dziennego Domu „Senior +” oraz WOPR w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Wolontariusze wciąż pozostają gotowi do pomocy. Osoby potrzebujące wsparcia mogą zgłaszać pod numerami telefonów 62 720 48 26 lub 660 510 243. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 12.00.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl