iOstrowWlkp.pl reklamy
Żużel

Dobry początek w Gdańsku, końcówka dla gospodarzy

Nie układają się po myśli żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w tym sezonie mecze wyjazdowe. W niedzielne popołudnie przegrali w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem 38:51, choć przez całe spotkanie wynik był na przysłowiowym styku.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Arged Malesa TŻ Ostrovii, która prowadziła po trzech wyścigach 11:7. W drugim biegu ucierpiał Kacper Grzelak, który upadł po tym, jak błąd popełnił Piotr Gryszpiński. – Nie byłem w stanie już nic zrobić, bo kolega przede mną skontrował za mocno motocykl i postawiło go w poprzek. Ucierpiała ręka. Dałem radę jeszcze pojechać w powtórce i dowieźć ten jeden punkt, ale później już nie byłem w stanie walczyć – tłumaczył po meczu pechowiec Kacper Grzelak.

Poobijani mecz kończyli także Tomasz Gapiński i Nicolai Klindt. Obaj upadli w 14 wyścigu. – Głowa trochę boli, zdarta jest noga, ale dam radę jechać w następnym meczu – mówił kapitan ostrowskiej drużyny. Poobijany był Nicolai Klindt, który został wykluczony z trzeciego podejścia do biegu 14. Duńczyk nie bardzo potrafił zrozumieć decyzję arbitra, Jerzego Najwera, który go wykluczył. – Puściłem motocykl, bo uderzył we mnie Peter Kildemand – mówił po meczu Klindt, który skasował cały przód swojego motoru.

Gdyby sędzia podjął inną decyzję, losy meczu rozstrzygałyby się w 15 wyścigu, a tak praktycznie przed trzecią powtórką 14 biegu, stało się jasne, że ostrowianie nie wygrają po raz pierwszy w historii w Gdańsku. Zdunek Wybrzeże zwyciężyło 3:2 i 5:1, pieczętując wygraną w całym meczu 51:38. –Wiedzieliśmy, że Ostrovia nam się postawi, ale trzynaście punktów to niezła zaliczka przed rewanżem na torze w Ostrowie – podsumował Kacper Gomólski.

Zdunek Wybrzeże miało kompletny zespół. W ekipie z Ostrowa brakło kilka ogniw. Juniorzy, wygrywając wyścig młodzieżowy z Karolem Żupińskim 4:2 zrobili swoje. Później punktów już nie dowozili. Najlepszy w ostrowskiej ekipie był Nicolai Klindt, który w 6 startach zdobył 12 punktów. Poza Duńczykiem tylko Sebastian Szostak i Adrian Cyfer potrafili odnieść indywidualne zwycięstwa.

 

Rewanż ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk w sobotę, 22 sierpnia o godzinie 16:30. Bilety na to spotkanie są już dostępne w sprzedaży online. Od czwartku natomiast będzie można je nabywać sklepie Canal+ w Galerii Ostrovia.

Źródło: tzostrovia.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI