iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Do zapłaty 1500 zł plus punkty karne

Zdjęcie: KPP Milicz

14 września tuż przed godziną 8.00 w miejscowości Duchowo w gminie Milicz do kontroli drogowej zatrzymano samochód, którym kierował mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

- Do kontroli drogowej zatrzymano 22-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierując samochodem osobowym marki Nissan Navara w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 40 km/h, jechał z prędkością 91 km/h, czyli aż o 51 km/h za dużo - informuje milicka policja.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł oraz 10 punktami karnymi, a jego prawo jazdy zatrzymane przez policjantów zostanie przesłane przez do starosty ostrowskiego celem wydania decyzji o zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

- Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy - podaje policja..

Źródło: KPP Milicz
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI