iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Do połowy listopada potrwa przebudowa sieci wodociągowej

Zdjęcie: odolanow.pl

Od 23 sierpnia prowadzone są  prace związane z przebudową sieci wodociągowej w ul. Krotoszyńskiej w Odolanowie w ramach projektu pn. „Przebudowa sieci wodociągowej mającej na celu zabezpieczenie przeciwpożarowe budowanej w Odolanowie Tłoczni Gazu”.

Zadanie dotyczy przebudowy sieci wodociągowej mającej na celu zabezpieczenie przeciwpożarowe budowanej w Odolanowie Tłoczni Gazu w ramach strategicznego projektu, będącego projektem wspólnego zainteresowania Unii Europejskiej BALTIC PIPE. Planowany zakres przedmiotowego zadania obejmuje przebudowę ok.1090 mb sieci wodociągowej w ul. Krotoszyńskiej w Odolanowie, w drodze wojewódzkiej nr 444. W ramach projektu zwiększona zostanie średnica kolektora do Φ 200, aby zapewnić odpowiednią ilość i ciśnienie podawanego strumienia wody oraz poprawić stan techniczny rurociągu, który jest przestarzały i często awaryjny. Wodociąg wykonany zostanie z rury PE.

Planowane zakończenie realizacji przebudowy sieci wodociągowej to 14 listopada 2022r.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma RKW sp. z o.o. z Krotoszyna. Wartość całego zadania to 1 509 512,37 zł. Odolanów na przedmiotowe zadanie pozyskał dofinansowanie celowe z budżetu państwa w kwocie 892 857,46 zł.

Źródło: odolanow.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI