Ważne sprawy

Do ostrowskiego szpitala trafiły trzy, nowej generacji lasery do leczenia blizn po ciężkich oparzeniach

Do ostrowskiego szpitala trafiły trzy, nowej generacji lasery do leczenia blizn po ciężkich oparzeniach
Zdjęcie: Szpital Ostrów Wielkopolski

Do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń, działającego przy Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej ostrowskiego szpitala, trafiły trzy, nowej generacji lasery do leczenia blizn po ciężkich oparzeniach: chirurgiczny laser diodowy Leonardo Mini, chirurgiczny system laserowy CO2 Smaxel oraz laserowa platforma Inmode (obecnie w takim standardzie i wyposażeniu trzecia w Polsce).

Nowoczesny sprzęt o łącznej wartości pół miliona złotych przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Urządzenia mogą być wykorzystywane przy nieresekcyjnym leczeniu zatok pilonidalnych SILAC, obliteracji przetok i malformacji żylnych u dzieci, redukcji przebarwień i owłosienia u dzieci, korekcji blizn i innych zabiegach dermatochirurgicznych, czy obliteracji teleangiektazji i naczyniaków.

- Lekarze chcą skupić się na leczeniu blizn po ciężkich oparzeniach. Sprzęt ten otworzy drogę do powstania tzw. Pediatrycznego Centrum Laseroterapii - pierwszego takiego ośrodka w powiatowym szpitalu w Polsce! Oznacza to, że nasz szpital będzie teraz oferował kompleksową opiekę w przypadku ciężkich oparzeń u dzieci począwszy od operacji ratujących życie, przez przeszczepy skóry po pełną rehabilitację i leczenie skutków oparzeń - informuje ostrowska lecznica.

Terapia laserowa oznacza szybsze gojenie, mniejszą inwazyjność i większy komfort dla pacjentów.

Personel oddziału jest już po pierwszych zabiegach z wykorzystaniem nowego sprzętu. Otwarcie Pediatrycznego Centrum Laseroterapii planowane jest na wrzesień.


Źródło: Facebook - Szpital Ostrów Wielkopolski



Zobacz także


Czytaj również