iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Do ostrowskich strażaków trafił sprzęt dydaktyczny

Zdjęcie: kpt. Tomasz Walczak

Do ostrowskich strażaków trafił sprzęt dydaktyczny: zestaw komputerowy, projektor multimedialny oraz tablica interaktywna.

Sprzęt przeznaczony będzie do przeprowadzania akcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz pozostałych mieszkańców powiatu ostrowskiego w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej. - Zakupiony sprzęt pozwoli na uatrakcyjnienie prowadzonych i znacznie podniesie skuteczność w dotarciu do domyślnego odbiorcy. Prowadzone zajęcia poprzez podnoszenie świadomości w zakresie zagrożeń, będą miały na celu przede wszystkim za zadanie ograniczenie do minimum możliwości wystąpienia pożarów lasów i innych obiektów zlokalizowanych na terenie powiatu ostrowskiego, a w konsekwencji zmniejszenia emisji toksycznych gazów pożarowych do atmosfery - informuje bryg. Roman Matecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zakup został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz środków w ramach Funduszu Wsparcia PSP z Gminy Ostrów Wielkopolski.

Źródło: KP PSP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI