iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Do OSP Wtórek trafił samochód na sześć miesięcy

Jednostka OSP we Wtórku na sześć miesięcy powiększyła się o samochód marki Volkswagen. Pojazd został bezpłatnie użyczony przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i firmę Volkswagen Financial Services, aby wspomóc strażaków w codziennych zmaganiach i obowiązkach.

Volkswagen Transporter T6, który na 6 miesięcy trafił do jednostki OSP Wtórek, będzie dużym ułatwieniem w codziennej pracy strażaków. Użyczone bezpłatnie auto zostało wyposażone w kartę paliwową oraz ubezpieczenie. Ponadto VW FS zapewnia pełną obsługę serwisową samochodu. Wszystko to sprawia, że druhowie będą mogli skupić się na tym, co najważniejsze w ich służbie – ratowaniu ludzkiego życia.

Jednostka we Wtórku znalazła się wśród 10 OSP z całej Polski, którym udostępniono samochody marki Volkswagen.

– Trwające już 3 lata działania z firmą Volkswagen Financial Services oceniamy bardzo pozytywnie. Samochody z charakterystycznym niebieskim logo naszego partnera wspierały strażaków OSP już podczas takich interwencji jak zwalczanie skutków pandemii, akcje ratunkowe, zabezpieczanie terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowanie lasów w czasie największych upałów – komentuje Grzegorz Szyszko, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

– Jestem pełen podziwu dla pracy strażaków ochotników. Ich gotowość do działania, oddanie i bliskość miejsca zdarzenia jest nieoceniona. Przeważnie to oni jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadków drogowych, pożarów czy innym zagrożeń, niosąc pomoc potrzebującym. Wierzę, że nasze samochody użyczone w tegorocznej edycji będą służyć i pomagać tak samo, jak miało to miejsce w poprzednich latach – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services.

Auto zostało użyczone w ramach kolejnej akcji pomagania OSP, zorganizowanej przez firmę Volkswagen Financial Services i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Decyzja o kontynuowaniu akcji zapadła w związku z sukcesem poprzednich edycji oraz wykazanej przydatności użyczanych pojazdów w działalności OSP. Współpraca Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Volkswagen Financial Services trwa z powodzeniem od 2020 roku.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI