iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Dla seniorów w Centrum Aktywności Lokalnej

Ruszają Ostrowskie Dni Seniora, w ramach których ZUS przygotował całą serię prelekcji i wykładów dla seniorów. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę, 5 października, o godz. 14:00 w Centrum Aktywności Lokalnej. Temat: świadczenia ZUS.

Środowy wykład został przygotowany przez ostrowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Swoją prelekcję „Emerytura i inne świadczenia związane z osiągnięciem wieku senioralnego” wygłosi Andrzej Światły, zastępca dyrektora ds. świadczeń w ostrowskim Oddziale ZUS.

 

W czasie prelekcji będzie można także skorzystać z pomocy doradców emerytalnych na przygotowanych specjalnie stoiskach ZUS. Odpowiedzą oni na indywidualne pytania seniorów dotyczące świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Na miejscu będzie także można założyć konto świadczeniobiorcy na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

 

- Bardzo się cieszę, że ostrowski ZUS dołącza do partnerów Ostrowskich Dni Seniora – mówi prezydent Beata Klimek. – Tematy świadczeń i emerytur to dla naszych seniorów niezwykle ważne tematy, związane z ich osobistymi finansami. Doceniamy to, że instytucja podeszła tak kompleksowo do współpracy i seniorzy będą mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu.

 

Spotkanie z doradcami ZUS odbędzie się już w najbliższą środę, 5 października, o godz. 14.00 w Centrum Aktywności Lokalnej (al. Powstańców Wielkopolskich 14).

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI