iOstrowWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Dieta dla seniorów. Weganizm i wegetarianizm, to dobry wybór?

2019-12-03 14:01:00
Modny ostatnio wegetarianizm i weganizm, to dobry sposób na zdrowy tryb życia. Jeśli jednak jest przestrzegany bardzo restrykcyjnie, wówczas trzeba mieć dobrą wiedzę na ten temat. Pytanie tylko, czy aby na pewno wszyscy mogą stosować taką dietę? A co z seniorami? Czy taka dieta jest dla nich zdrowa?

Wegetarianizm i weganizm, to ostatnio bardzo popularny sposób odżywiania się zwłaszcza wśród młodych osób. Są jednak osoby starsze, które również chętnie sięgają po tego typu wersję odżywiania. Statystyki na ten temat są ubogie. Mówi się, że w samych Stanach Zjednoczonych jest zaledwie 1,8 procent osób powyżej 65 roku życia, które są wegetarianami.

 

Takie diety są świetnym sposobem na oczyszczenie organizmu, jednak wymagają one dużego doświadczenia lub porady dietetyka. Zarówno dzieci, jak i seniorzy muszą dostarczać organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów. Czasami dieta wegańska jest uboga w niektóre z nich, np. w białko. W podeszłym wieku wzrasta zapotrzebowanie na witaminy A, C, E, D, K, a także beta-karoten. Jednak dieta bezmięsna lub oparta na samych warzywach może być odpowiednia dla seniorów, bowiem w starszym wieku maleje zapotrzebowanie kaloryczne.

 

Najważniejsze to, by w każdym wieku odżywiać się rozsądnie.

 Czytaj również