iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Raszków

Dekada Zespołu Tańca Ludowego Głogowianie

2019-12-13 08:12:00

W Raszkowie odbył się jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia Zespołu Tańca Ludowego Głogowianie. Na uroczystości pojawili się także: Swojacy, kapela Kocina i kapela Tursko.

Zaproszeni goście mogli oglądać zespół w trzech odsłonach. Na początku na scenie pojawili się charakterystyczni przebierańcy chodzący po wsiach w okresie zapustów: Baba z Dziadem, Żandarm, Kominiarz i Koza. Obrazek sceniczny dopełniony został wielkopolskimi tańcami: wiwatem, oberkiem, kulawym i lendrem oraz humorystycznymi dialogami. Publiczność bardzo entuzjastycznie reagowała na swawole jakie miały miejsce w głogowskiej karczmie. Na scenie prym wiodła Gospodyni i Karczmarka, które gościły co chwilę nowo pojawiających się w karczmie gości: handlarza Mośka, Ignaca ze swoją kapelą z Turska oraz dzieci poszukujących mięsopustnych łakoci.

W trakcie koncertu Głogowianie zaprezentowali suitę tańców kaszubskich: nenkę, kosedera, mareszkę kowala i widowiskowego dżeka w wykonaniu panów. Ostatnimi gośćmi, którzy pojawili się w karczmie byli cieszyńscy mieszczanie. Tańce z tego regionu wykonywane przez Zespół Tańca Ludowego Głogowianie cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem i żywiołową reakcją. Piękne, bogato zdobione stroje, wirujący w takt  melodii węgierskiego czardasza tancerze sprawili, że publiczność domagała się bisu. Na zakończenie koncertu przyszedł czas na życzenia. Na ręce kierownika zespołu pana Bernarda Podziemka  życzenia złożyli: burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, senator Ewa Matecka, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Jerzy Szukalski, radne powiatu ostrowskiego Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak, zaproszone delegacje  oraz zespoły ludowe.

Zespół na zakończenie koncertu skierował podziękowania za wieloletnią współpracę i życzliwość, dzięki której mógł realizować swoje projekty i inicjatywy związane z rozwojem zespołu i promowaniem kultury ludowej Południowej Wielkopolski.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl