iOstrowWlkp.pl reklamy
Artykuł partnera

Czy potrzebujesz większej motywacji i wiary w siebie?

Po 1 stycznia wiele osób poczyniło sobie noworoczne postanowienia, mające na celu poprawienie ich jakości życia, wyzbycie się nałogów, rozwinięcie nowych kompetencji lub dokonanie jakichś przełomowych zmian. Ilu z nas uda się doprowadzić sprawy do samego końca? Ilu z nas potrzebuje dodatkowej motywacji, a może po prostu zwiększenia wiary we własne siły i lepszej samooceny?

Naprzeciw takim m.in. potrzebom wychodzi nowa książka Pawła Dudzińskiego pt. „Twój Wielki Plan” z ilustracjami satyrycznymi Ali Hanny Murgrabi. Swoją przygodę z literaturą psychologiczną i motywacyjną autor rozpoczął pod koniec 2017 roku, kiedy to redagował zbiorową publikację 101 współautorów pt. „Mistrzowie, czyli 101 inspirujących historii ludzi sukcesu” (wyd. Promnet Jacka Wiśniowskiego, nakład 20 000 egz.!). Książka ta spotkała się z uznaniem czytelników. Składa się ze 101 krótkich biografii wybitnych i znanych osobowości. Ludzi, którzy osiągnęli swój sukces dzięki własnej sile woli, determinacji i ambicji, a nie za sprawą majątku lub koneksji rodziców.

Myliłby się ten, kto sądzi, że „Twój Wielki Plan” tyczy się tylko popularnej ostatnio motywacji. Każdy z ośmiu rozdziałów książki stanowi integralną całość. Można je czytać w dowolnej kolejności.

I rozdział „Uwierz w swoją wartość i podążaj własną drogą!” to psychologiczne i filozoficzne analizy naszych motywacji, celów oraz lęków. Kilka inspirujących historii słynnych postaci oraz wywiad z niesamowitą osobą Łukasza Nowaka. Opis szkodliwych przesądów i zabobonów, a także krótka krytyka książek „Sekret” oraz „Potęga podświadomości”.

II rozdział „Naucz się komunikacji – zdobądź przyjaciół i spraw, by ludzie Cię polubili” to trochę taka uwspółcześniona i skrótowa wersja książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale’a Carnegiego, uwzględniająca ostatnie odkrycia psychologii, badania prof. Roberta Cialdiniego („Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka”) czy poglądy znanych autorów, jak Stephen i Sean Covey’owie („7 nawyków skutecznego działania” i „7 nawyków skutecznego nastolatka”) oraz Jack Canfield (np. „Zasady Canfielda”). Paweł Dudziński napisał tam m.in. o pladze samotności, szkodliwych przyjaźniach, „przyjacielskich” pożyczkach i sztuce rozmowy (a raczej słuchania!).

Rozdział III nosi tytuł „Jak znaleźć idealnego partnera i stworzyć udany związek?”. Jest on szczególnie istotny w kontekście rozlicznych błędów, jakie popełniamy w związkach czy już na etapie doboru partnerów. Dlatego jest tam masy porad i wskazówek, opartych na badaniach, wiedzy psychologicznej oraz… doświadczeniach autora. To z partnerem obcujemy przez większość czasu i z nim tworzymy rodzinę. Na całym świecie odnotowuje się sporo samobójstw i morderstw związanych z nieszczęśliwą miłością lub zazdrością. Warto zatem uzbroić się w odpowiednią wiedzę, by tego uniknąć.

W IV rozdziale położono nacisk na kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Aby uatrakcyjnić prezentowane treści, autor wprowadził w nim nieco elementów humorystycznych oraz sensacyjnych. Sąsiadują one z poważnymi zagadnieniami dotyczącymi przemocy seksualnej czy zagrożeń napotykanych w „darknecie”, czyli w mrocznej części internetu. Na koniec omówione zostały niebezpieczeństwa w podróży.

V rozdział, czyli „Pieniądze są drogą do wolności, a nie imponowania innym. Jak osiągnąć bogactwo?”, Dudziński pisał najdłużej i jest on jednocześnie najobszerniejszy ze wszystkich. Znalazło się w nim sporo materiału na temat optymalizacji kosztów, oszczędzania, negocjacji, umiejętności sprzedaży, prowadzenia własnej firmy, inwestowania czy samej filozofii bogacenia się.

Rozdział VI to jakby hymn pochwalny ku czci niesamowitym możliwościom naszego mózgu i postępowi naukowemu, jaki dokonał się w ostatnich dziesięcioleciach. Można w nim znaleźć informacje o skutecznych metodach uczenia się, optymalizacji czasu, szybkim czytaniu i pisaniu (na klawiaturze), treningu umysłu czy o rekordzistach pod względem ilorazu inteligencji IQ. Całość poprzedza wstęp dotyczący wiedzy o otaczającym nas świecie.

W tak uniwersalnym opracowaniu nie mogło zabraknąć materiału dotyczącego zdrowego stylu życia. W rozdziale VII można przeczytać o właściwym odżywianiu, znaczeniu snu dla organizmu, nałogach czy typowych chorobach związanych z nieodpowiednią dietą. Porównano tam wpływ nawyków żywieniowych na ludność dwóch krajów: Japonii i Nauru. W drugim z tych państw notuje się najwyższy na świecie odsetek osób otyłych. Na końcu zamieszczono wywiad, jaki autor przeprowadził z Jerzym Górskim – bohaterem filmu i książki pod tym samym tytułem „Najlepszy”.

 

Ostatni VIII rozdział to historie o złamaniu swojego skryptu rodzinnego i społecznego. Nie są to jednak tylko opowieści o znanych bohaterach, którzy odważyli się sięgnąć w życiu po coś więcej, niż pierwotnie przewidywał dla nich smutny los. Ale też wyznania znajomych Pawła Dudzińskiego o ich ucieczce z rodzinnego piekła, niewoli nałogu i drodze na swój szczyt. Wśród nich jest m.in. Sylwek Wilk, mistrz Runmageddonu i uczestnik programu “Ninja Warrior Polska” na Polsacie. Przeszedł on swą drogę od bezdomnego narkomana do świetnego sportowca i autorytetu młodzieży. Kilka dni przed rozmową z Dudzińskim uległ niestety poważnemu wypadkowi i stracił nogę. Nie przeszkodziło mu to jednak, by niemal od razu zacząć planować swój start na Paraolimpiadzie i mierzyć w olimpijskie złoto!

Po nieprawdopodobne szczegóły tej i innych historii autor zaprasza do swojej książki.

 

Więcej szczegółów, fragmenty dwóch rozdziałów oraz link do kupna książki znajdują się w artykule: „TWÓJ WIELKI PLAN” – przedsprzedaż! (+ fragmenty IV i V rozdziału) na stronie www.centrumbiznesowe.info. Polecamy!

 

O książce powiedzieli:

„Twój Wielki Plan” to książka bardzo dobra, wręcz przeładowana ciekawymi spostrzeżeniami, cytatami i pożytecznymi radami, które podpowiadają, jak zmieniać życie w pożądanym kierunku. Paradoksalnie może to być też jej minusem, bo czyta się ją jednym tchem, z dużym zaciekawieniem, wyczekując kolejnych informacji, wskazówek oraz ich interesujących uzasadnień. Aby wynieść z niej jak najwięcej korzyści, czytelnik powinien świadomie zwolnić proces czytania. Musi dać sobie trochę czasu na przemyślenie i wchłonięcie prezentowanych tam idei w stopniu umożliwiającym ich rzeczywiste zastosowanie we własnym życiu.

Dariusz Puchalski, Prezes DGCS S.A.

 

Chciałbym widzieć więcej świadomych i bogatych ludzi, którzy wykorzystują pełnię swojego potencjału. A tak się składa, że w książce „Twój Wielki Plan” znajdziesz wiele wartościowych porad, jak osiągnąć sukces szybciej i łatwiej, niż Ci się kiedykolwiek wydawało. Przeczytaj ją uważnie i zastosuj się do wskazówek w niej zawartych, bo od tego może zależeć Twoje życie – zarówno to osobiste, jak i finansowe.
 
Marcel Sojka, młody biznesmen,
autor książki „Umysł Wart Miliony”

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również