iOstrowWlkp.pl reklamy
Bezpieczeństwo

Czy Polacy nie potrafią jeździć po autostradach?

Według statystyk, polskie autostrady należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie... Ruszyła kampania przypominająca, jak ważna jest ostrożność na drogach.

Ubiegły rok nie był dla kierowców łaskawy. Polskie autostrady, to prawdziwa kopalnia wypadków. W zeszłym roku doszło na nich do ponad 400 wypadków! W tym śmierć poniosły 52 osoby, a ponad 600 zostało rannych. Te liczby są naprawdę spore, tym bardziej, że główne przyczyny zdarzeń drogowych na autostradach są od late takie same. Kierowcy nie przestrzegają prędkości, nie zachowują bezpiecznej odległości między pojazdami, nie informują o zmianie pasa. Uczestnicy ruchu w teorii doskonale wiedzą jak korzystać z dróg szybkiego ruchu i autostrad, jednak praktyka pokazuje zupełnie coś innego. Z racji tego, że wypadki drogowe na autostradach to wciąż temat, który podlega nieustannej dyskusji, to wystartowała kampania „Bezpieczna autostrada – to dziecinnie proste”. Projekt ma za zadanie przypomnieć o trzech krokach, które zwiększą bezpieczeństwo na autostradach. Czego ma uczyć kampania? Przede wszystkim uważnego patrzenia w lusterka, zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. Kierowcy podszkolą swoje umiejętności m.in. z zakresu włączania się do ruchu na autostradzie, zmiany pasa, ale również nauczą się reagował w sytuacjach zagrożenia czy przypomną sobie zasady pierwszej pomocy. Za cel organizatorzy obrali sobie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych oraz ofiar śmiertelnych w wypadkach na autostradzie.

 

W ramach kampanii "Bezpieczna autostrada - to dziecinnie proste", organizatorzy zapraszają również na eventy przy MOP-ach (miejsce obsługi podróżnych) i na stacjach benzynowych. Podczas spotkań kierowcy przekonają się do czego prowadzi nadmierna prędkość. Główną ideą akcji jest poprawa bezpieczeństwa na autostradach. Jeszcze przez okres wakacji autostradowe szkolenie odbędzie się w:

 

- Bielsko Białej - 13.07

- BP Zarska Wieś - 27 i 28.07

- Jelenia Góra - 10.08

- BP - Otłoczyn Zachód A1 - 31.08

- oraz 13 września na BP-Polesie A2 i 7 września w Opolu

 

 
Źródło: Mototrendy.pl, Bezpiecznaautostrada.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych - FanPage