iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Czy nowa pływalnia będzie spełniać wymogi PZP?

2021-02-02 12:02:00

Zdjęcie: umostrow.pl
Około 50 mln zł ma pochłonąć budowa Aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim, który ma być zlokalizowany w sąsiedztwie basenu miejskiego „Olimpijska“ i jednocześnie stać się jego integralną częścią.

W nowym obiekcie ma znaleźć się m.in. pełnowymiarowy basen sportowy, mały basen do nauki pływania dla dzieci oraz profesjonalna strefa saun i strefa SPA. Wielu liczy na to, w tym również radny miejski Szymon Matyśkiewicz, że nowo wybudowana pływalnia stanie się w przyszłości areną sukcesów ostrowskich sportowców, trenujących w miejscowych sekcjach pływackich. By nie mieć jednak wątpliwości, co do warunków, w jakich przyjdzie trenować i rywalizować pływakom, poprosił o kilka szczegółów. - Jaka ilość torów pływackich wejdzie w skład basenu sportowego? Czy basen sportowy będzie spełniał wymagania dotyczące możliwości przeprowadzenia Mistrzostw Polski w pływaniu? Jaka będzie liczba miejsc na widowni? - dopytywał rządzących w Ostrowie Wlkp. radny, Szymon Matyśkiewicz.

 

Z odpowiedzią pospieszył zastępca prezydenta miasta. - Jeżeli chodzi o budowę parku wodnego w naszym mieście, została już wykonana dokumentacja projektowa, która zakłada usytuowanie w obiekcie basenu pływackiego o wymiarach 25x16 metrów i głębokości wody od 1,35 do 1,80 m - wyjaśniał Mikołaj Kostka, pierwszy zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Basen ma być podzielony na sześć torów o szerokości 2,5 m, z możliwością wydzielenia ośmiu torów o szerokości dwóch metrów. Zaś na trybunach będzie mogło zasiąść około 140 osób, w tym dwa miejsca będą zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych.

- Wymiary basenu, ilość torów oraz wyposażenie jest zgodne z wymogami Polskiego Związku Pływackiego i na tej pływalni będzie można organizować Mistrzostwa Polski na tzw. krótkim basenie - zapewniał zastępca prezydenta.
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl