iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Cztery kąty dla 300 przedszkolaków

2021-02-11 09:02:00

Niespełna 10 mln zł pochłonie budowa 12-oddziałowego przedszkola przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Prace budowlane mają zakończyć się w czerwcu 2022 r., a inwestycja realizowana będzie w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Do przetargu w sumie zgłosiło się 12 firm.

- Niecierpliwie czekam na dzień, w którym drzwi nowego przedszkola, otworzą się dla naszych małych ostrowian. Dla niemal 300 przedszkolaków rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się już przy ulicy Staroprzygodzkiej – zwraca uwagę Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Nowo wybudowany obiekt ma być nowoczesny, ekologiczny i maksymalnie energooszczędnego. Zastosowanie znajdą tu panele fotowoltaiczne a „zielony“ prąd dostarczać ma Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. Wnętrze przedszkola ogrzewane będzie zaś pompą ciepła. Dopełnieniem proekologicznych rozwiązań ma być instalacja rozsączająca ze zbiornikami, które zagospodarują i wykorzystają wodę deszczową.

 

W obiekcie przy ulicy Staroprzygodzkiej jako pierwsze znajdą miejsce dzieci z Przedszkola nr 2, które mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6. W przedszkolu powstanie 5 zupełnie nowych oddziałów dla ostrowskich dzieci. Na maluchy czekać natomiast będą przepiękne sale z łazienkami, szatnie a na personel część administracyjno–socjalna z sekretariatem, pomieszczeniem dla logopedy i pokój pielęgniarski. Jeden z segmentów budynku przeznaczony zostanie na kuchnię, dzięki której przedszkolaki zjedzą przygotowane dla nich posiłki.
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl