iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Czterokrotna podwyżka cen najmu. KS Stal LA opuszcza obiekty przy ul. Kusocińskiego. Co dalej?

Zdjęcie: KS Stal LA

- W 75-lecie klubu opuściliśmy obiekty przy ul. Kusocińskiego 1 - informuje KS Stal LA Ostrów Wielkopolski. - Zmusiła nas do tego propozycja podwyżki cen najmu od prywatnej spółki, niemal czterokrotna w stosunku do ubiegłego roku.

 

Jeszcze kilka dni temu klub był pełen euforii po sukcesach w Halowych Mistrzostw Polski w Rzeszowie. Radość tę niestety przyćmiła wiadomość o podwyżce cen najmu.

 

- Paradoksalnie taniej byłoby nam wynająć takie obiekty jak: Arena Ostrów czy obiekty w Rzeszowie na których odbywały się wspomniane Mistrzostwa Polski. Niestety, stadion przy ul. Kusocińskiego (należący do miasta) nie posiada żadnego zaplecza bazowego (magazyny, szatnie) w związku z tym możliwość realizacji naszych treningów została bardzo utrudniona. Specyfika naszego treningu polega na łączeniu podczas jednej jednostki kilku elementów jak szybkość, siłownia czy skoczność, czy tez bieganie nieco dłuższych odcinków. To wymagać będzie ciągłego przemieszczania się z jednego miejsca w Ostrowie na drugie, co znacznie wydłuży treningi i z pewnością wpłynie na ich jakość - informuje ostrowski klub.

 
 

Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy zaoferowali swoja pomoc. Wśród nich jest dyrekcja I LO oraz starosta ostrowski. Zareagował także Urząd Miasta. Dzięki temu zawodnicy mogą korzystać także z orlika przy SP 1. Są to jednak tylko rozwiązania tymczasowe.

 

- Teraz, jak nigdy potrzebujemy remontu stadionu wraz z powstaniem zaplecza tuż przy nim - na co bardzo liczymy. Sytuacja w której się znaleźliśmy w środku zimy, szczególnie po naszych kolejnych ogromnych sukcesach, jest bezprecedensowa - informuje klub.

 

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odbyła się ostra debata na temat sportu w mieście. W związku z trudną i nagłą sytuacją lokalową, która spotkała Klub Sportowy Stal LA, Jakub Paduch - radny miejski ostrowa złożył interpelację, w której pytał, czy istnieje możliwość udostępnienia z 95% bonifikatą pomieszczeń w Arenie Ostrów?

Niebawem więcej na ten temat.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI