iOstrowWlkp.pl reklamy
Poradnik

Czerwona szminka na ustach panny młodej

2021-12-17 11:18:02
Czerwona szminka coraz chętniej wybierana jest przez panny młode. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Przede wszystkim decydując się na czerwone usta do ślubu warto najpierw przetestować kolor, zobaczyć, jak będzie wyglądał w świetle dziennym, czy pasuje do karnacji oraz czy nie sprawia, że zęby wyglądają na żółte.

 

Najłatwiej z dobraniem odpowiedniego odcienia szminki będą miały brunetki o ciemnej karnacji – w przypadku tego typu urody sprawdzą się barwy począwszy od krwistej czerwieni a kończąc na pomarańczowym zabarwieniu.

 

Również blondynki będą miały szerokie pole do popisu – sprawdzą się tutaj odcienie koralowe, o barwie maku czy łososiowy.

 

W przypadku ciemnych włosów i jasnej karnacji dobrym rozwiązaniem będą odcienie takie jak winny czy malinowy, a w przypadku rudowłosych - wpadające bardziej w brązy i miedzie.

 

W większości przypadków makijaż będzie wykonywany przez profesjonalistów, którzy zadbają o odpowiednie utrwalenie koloru. Jeśli jednak panna młoda zdecyduje się na samodzielne malowanie powinna pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze – przed nakładaniem pomadki warto wykonać peeling ust – przy pomocy specjalnego preparatu lub szczoteczki do zębów. Następnie należy nałożyć bazę, obrysować usta konturówką tego samego koloru lub o ton ciemniejszą niż szminka, a samą szminkę nakładać warstwami pędzelkiem, zaczynając od środka ust. Nadmiar pomadki można usunąć przyciskają delikatnie chusteczkę do warg.

 

Warto pamiętać o tym, że decydując się na mocny akcent w postaci czerwonych ust, reszta makijażu powinna być stonowana. Dobrze komponują się z nimi czarne kreski eyelinera.

 Czytaj również

JUBILER ŚPITALNIAK