iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Covid-19 dobija szpital. Apel dyrekcji o wsparcie. Wojewoda przydziela respiratory

2020-11-10 08:11:00
Sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią koronawirusa odbija także swe negatywne piętno na działalności szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Aktualnie w ostrowskim szpitalu uruchomionych jest 65 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 10 intensywnej terapii. Liczba pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu koronawirusa, cały czas jednak rośnie. Dlatego kierownictwo ostrowskiego szpitala ponownie zwraca się m.in. do przedsiębiorców, samorządowców i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla ostrowskiej lecznicy.

- Państwa pomoc jest naprawdę nieoceniona. Pomagają nam Państwo nie tylko w codziennej pracy, ale także dodają nam sił do dalszej walki z pandemią koronawirusa i nadzieję, że ostatecznie wygramy z tym niezwykle trudnym przeciwnikiem. Wszystkie stworzone do tej pory łóżka dla pacjentów są zajęte, a chorych przybywa. Z myślą o tych pacjentach przygotowujemy  kolejnych 60 łóżek. Bez wsparcia finansowego stworzenie i wyposażenie tak dużego oddziału przekracza możliwości finansowe szpitala - przekonuje dyrekcja ostrowskiej lecznicy.

 

Zebrane  fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i aparatury medycznej, w tym przede wszystkim łóżka dla pacjentów, kardiomonitory, respiratory oraz środki ochrony indywidualnej.

 

Tymczasem wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał decyzję o rozdziale kolejnej partii sprzętu do walki z Covid-19, które trafią do wielkopolskich szpitali. 40 kardiomonitorów i 10 respiratorów zabezpieczy szpitalne oddziały, w których utworzono łóżka intensywnej opieki medycznej. - Przekazujemy kolejną partię sprzętu dla szpitali w Wielkopolsce. Dziś respiratory i kardiomonitory wyjechały do 11 placówek. Zgodnie z moimi wcześniejszymi deklaracjami, odpowiadamy na bieżące potrzeby szpitali, które zgłaszają nam swoje potrzeby i braki związane ze sprzętem lub środkami ochrony osobistej – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim trafiły dwa respiratory i dwa kardiomonitory.

 

Wpłat w ostrowskim szpitalu można dokonywać na specjalne subkonto:

Bank Powszechna Kasa Oszczędności  Bank Polski S.A.

Regionalne Centrum Korporacyjne w Kaliszu

Nr konta 78 1020 2212 0000 5002 0375 7184

Tytuł przelewu: darowizna KORONAWIRUSCzytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU