iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Coraz bliżej czterech kątów dla seniorów

2021-01-08 09:14:01

Zdjęcie: umostrow.pl
Umowa na modernizację pomieszczeń w budynku Domu Katechetycznego przy ul. Raszkowskiej 39 w Ostrowie Wielkopolskim, na potrzeby utworzenia Domu Seniora, parafowana. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego, przy wsparciu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Na przetarg wpłynęło w sumie 14 ofert.

- Wykonawcą zadania została lokalna, ostrowska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość inwestycji to 1 076 255 złotych. W naszym mieście będzie kolejne miejsce spotkań dla mieszkańców naszego miasta. Z radością otworzymy je dla ostrowian już w styczniu 2022 roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Adaptacji poddana zostanie znajdująca się na parterze budynku powierzchnia 350 m2, która zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się także usprawnienia dla osób niedowidzących. Będą to oznakowania wewnątrz budynku, które zostaną wykonane także w alfabecie Braille’a, a także kontrastujące kolory, które mają ułatwiać orientację w przestrzeni. Natomiast w pomieszczeniach sanitarnych zostanie zastosowane oświetlenie uruchamiane przez czujniki ruchu.

 

- Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Powstanie rampa z platformą, która będzie ten dostęp umożliwiać. Zostaną wymienione wszystkie sieci: sieć wodno – kanalizacyjna, sieć elektryczna, zmodernizowana zostanie wentylacja. Zostanie wymieniona stolarka zarówno drzwiowa, jak i okienna. Powstanie tutaj bardzo dobrze zorganizowane miejsce dla naszych, ostrowskich seniorów – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

 

Do dyspozycji seniorów będzie jadalnia z funkcją sali spotkań, sala aktywności wyposażona w sprzęt do ćwiczeń, pomieszczenie klubowe z biblioteczką, sprzęt RTV, szatnia, pomieszczenie do terapii indywidualnej, do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój opieki pielęgniarskiej, łazienka przystosowana do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami oraz dwie toalety z prysznicami, pomieszczenie kuchenne umożliwiające podgrzanie posiłków oraz pomieszczenie dla pracowników. Prace modernizacyjne mają zakończyć się w grudniu 2021 roku.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl