iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Co oznacza bukiet panny młodej?

Główną ozdobą panny młodej na ślubnym kobiercu jest bukiet kwiatów. Jakie więc powinna wybrać przyszła panna młoda? Każdy symbolizuje bowiem co innego...

Uczucia wyrażamy nie tylko przez mowę czy gesty. Olbrzymie znaczenie podczas wyrażania uczuć mają kwiaty. Ich symbolika jest znana od dawna, jednak wciąż nie wszyscy nowożeńcy mają o tym pojęcie. Każda panna młoda chce czuć się wyjątkowo w ten jeden dzień. Prezentujemy  więc Wam symbolikę kwiatów ślubnych. Nie tylko róża się nada!

 

Róża

Najpopularniejszym kwiatem symbolizującym miłość jest oczywiście róża. Dzięki temu, że ma wiele postaci oraz kolorów spodoba się również osobom, które cenią sobie oryginalność.

 

Piwonia

To najbardziej pożądany weselny kwiat. Mało kto wie, że jedno z jego znaczeń to ...wstyd. Wyraża również współczucie, zdrowie oraz życie w szczęściu.

 

Hortensja

Hortensja, choć jest pięknym kwiatem, symbolizuje bezduszność. Równocześnie wyraża  emocje, które płyną z serca.

 

Anemony

To kwiat, który dopiero wchodzi do ślubnej mody. Są delikatne i są symbolem wyczekiwania, ale także poczucia osamotnienia. Są to kwiaty późnego lata i jesieni.

 

Lilia i Kalia

Lilia to bardzo popularny, ślubny kwiat, prezentuje czystość, wspaniałość i piękno. Kalia natomiast jest symbolem subtelności i delikatności.

 

Dalia

To symbol realizmu i zdrowego rozsądku. Dalia wyraża siłę i wytrwałość. Idealna dla indywidualistek, osób ceniących sobie oryginalność.

 

Nie wszyscy oczywiście przywiązują wagę do symboliki, jednak ci, którzy o to dbają z pewnością znajdą coś dla siebie.

 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również