iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Ciężarówką zbyt szybko i bez uprawnień

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w sobotę 14 października, zatrzymali kierowcę ciężarowego mana, który na obowiązującej "50", jechał blisko 80 km/h. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania takim samochodem. Dodatkowo, okazało się, że 31-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

- W sobotę, patrol ruchu drogowego na terenie powiatu ostrowskiego zatrzymał do kontroli drogowej samochód ciężarowy, którego kierujący przekroczył prędkość o 29 km/h tj. 79/50. Kierował nim 31-letni mężczyzna. Zapytany o prawo jazdy powiedział, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem marki MAN. Funkcjonariusze potwierdzili słowa kierującego w policyjnych systemach. Dodatkowo, ustalili, że kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 roku - informuje ostrowska policja.

Policjanci uniemożliwili dalszą podróż kierowcy, a sprawa trafi do sądu.

- Gdy kierujący narusza zakaz prowadzenia pojazdów popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z przepisami art. 94 kw, za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych, a maksymalnie do 30 000 zł - przypominają mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI