iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Chochla dla gospodyń z Sieroszewic

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Koło Gospodyń Wiejskich z Sieroszewic zwyciężyło w pierwszym festiwalu smaków o Chochlę Wójta Gminy Sieroszewice. W nagrodę odebrało rzeczową - chochlę.

W rywalizacji wzięło udział sześć KGW z terenu gminy. Tematem przewodnim do wykonania potraw były owoce lata. W pierwszej zespoły prezentowały przygotowane wcześniej desery lub ciasta. W drugiej, zadanie polegało na wykonaniu w jednym czasie naleśników własnego pomysłu.

Potrawy oceniało jury w skład którego weszli: starosta ostrowski Paweł Rajski, wójt Sieroszewic Anatol Piaskowski, ks. Paweł Guździoł proboszcz parafii Rososzyca oraz przedstawicielka firmy Katering Hełka.

Czas poprzedzający ogłoszenie wyników umilały występy dzieci ze Studia Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz pokazy taneczne „Tańczących Seniorek’’ z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zgodnie z werdyktem jury w konkursowych potrawach najlepiej zaprezentowały się gospodynie z Sieroszewic. W nagrodę otrzymały chochlę z rąk wójta. Od starosty wszystkie biorące udział w zabawie gospodynie otrzymały z kolei upominki związane z Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również