iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Zdrowie

Chcesz mieć zdrowe zęby? Oto kilka prostych sposobów

2019-12-18 14:01:00

Zęby służą nam przez całe życie, a wizyty u dentysty dla wielu osób są bardzo nieprzyjemną sprawą. Niektórzy ze strachu celowo zwlekają z wizytą u stomatologa. W większości przypadków taka praktyka kończy się opłakanymi skutkami. Bo przecież samo szczotkowanie nie wystarczy, by cieszyć się pięknymi i mocnymi zębami. Co więc robić, by zachować idealny uśmiech?

Statystyki przyprawiają o zawrót głowy. Ponad 70% Polaków ma próchnicę! Nawet przy regularnym i sumiennym szczotkowaniu może wystąpić tego rodzaju problem. Większość specjalistów obwinia za to dietę wysokocukrową. Dodatkowo dentyści alarmują, że mało kto wie, jak prawidłowo myć zęby.

 

To paradoks, ale osoba, która gorliwie myje zęby również może nabawić się próchnicy! Wszystko przez złą technikę szczotkowania uzębienia. Niewłaściwa metoda sprawia, że dziąsła zostają podrażnione i odchylają się od zęba, co powoduje ból i nadwrażliwość. W takich miejscach może również gromadzić się próchnica. Zębom zaszkodzić może także źle dobrana szczoteczka i pasta. Prawidłowe mycie zębów polega na wykonywaniu kolistych ruchów, jednak warto zaopatrzyć się w profesjonalny instruktaż i podpytać stomatologa o odpowiednią szczoteczkę.

 

By zachować zdrowe zęby, warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Nie tylko ograniczmy spożywanie cukrów. Dobrze jest unikać też słodkich, gazowanych napojów. Nie powinno się też obgryzać paznokci, nie rozgryzać orzechów i otwierać np. butelek za pomocą zębów! Grozi to nawet ich utratą.

 

Niedobre dla zębów jest też nocne podjadanie, zwłaszcza, jeśli po posiłku nie umyjemy zębów. Podobnie jest z używkami. Papierosy i alkohol trwale uszkadzają zęby, np. przebarwiają je. Warto podczas wizyty u dentysty zapytać o indywidualną metodę dbania o zęby.

 

Osoby uprawiające sport, zwłaszcza sztuki walki, koniecznie powinny wyposażyć się w ochraniacze na zęby.

 
Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl