iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Centrum "Za parowozownią" z ministerialną dotacją

2,5 mln zł przekazało Ministerstwo Kultury i Sportu na budowę kompleksu sportowego.

Projekt ostrowskiego samorządu, jako jedyny z Wielkopolski, znalazł się na liście beneficjentów a dodatkowo okazał się jednym z sześciu w Polsce najwyżej dofinansowanym.

 

- Ogromne uznanie dla moich współpracowników tworzących ten wniosek - świetna robota! To wielka radość dla ostrowskiego środowiska sportowego, ale też dla wszystkich mieszkańców, którzy kibicują tej inwestycji. Te pieniądze pozwolą nam na przyspieszenie i zintensyfikowanie prac na tym obiekcie - nie ukrywa Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Lada moment ruszy pierwszy etap budowy nowoczesnego kompleksu treningowego "Za parowozownią". Prace, które mają ruszyć 16 sierpnia br. obejmują budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią, ogrodzenia, oświetlenia, a także wykonania przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, deszczowej wraz z instalacją wewnętrzną, systemu nawadniającego oraz drenarskiego, instalacji elektrycznej i systemu monitoringu. Inwestycję realizować będzie firma Gardenia Sport z Warszawy.

 

Pozostałe elementy zadania, na które ostrowski samorząd otrzymał dofinansowanie to m.in. budowa boiska z nawierzchnia naturalną, systemem nawadniającym i drenarskim, oświetleniem, budowa budynku toalet, trybun oraz kontynuację prac związanych z sieciami wodociągowymi i kanalizacyjnymi, a także systemu monitoringu.

 

- Całkowita wartość wszystkich wymienionych prac to w sumie 16 mln 500 tys. zł, dlatego już w sierpniu będę rekomendowała radnym rady miejskiej Ostrowa Wlkp. zwiększenie funduszy na ten cel, tak, aby przyspieszyć proces inwestycyjny i zakończyć go jak najszybciej – wskazuje prezydent miasta.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również