iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Centrum Przesiadkowe z ochroną

Wraz z nowym rokiem Centrum Przesiadkowym w Ostrowie Wielkopolskim zyska ochronę.

Regularne kontrole straży miejskiej i policji nie przyniosły oczekiwanego efektu. W Centrum Przesiadkowym regularnie dochodziło do dewastacji i wandalizmu obiektu. Wraz z nowym rokiem to się zmieni. Ochrona obecna będzie w obiekcie przez siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia Centrum, a więc od 6.30 do 23.30.

- W budżecie miasta mamy zarezerwowane środki na ten cel. To około 300 tysięcy złotych. Wandalizmowi mówimy stanowcze: nie. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, w tym przypadku pasażerów Centrum Przesiadkowego. Nie ma naszego przyzwolenia na niszczenie i dewastowanie wspólnego dobra - podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W przyszłym roku pomieszczenia w Centrum Przesiadkowym zostaną odnowione. Będą to przede wszystkim  toalety i poczekalnia.

Przypomnijmy. Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarto w styczniu 2019 roku. Jest to inwestycja w dużej mierze sfinansowana dzięki funduszom europejskim. To część dużego projektu wartego ponad 42 miliony złotych – „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi”. Dofinansowanie, które pozyskał Ostrów to blisko 32 miliony złotych.

Centrum Przesiadkowe to przede wszystkim skupienie ruchu autobusowego w jednym miejscu, w dogodnej lokalizacji w centrum miasta. Znajduje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego pociągi kursują w kierunku Leszna, Poznania, Wrocławia, Łodzi, czy Katowic.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI