iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Cegły ze zmodernizowaną drogą

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Mieszkańcy Cegieł mogą już korzystać ze zmodernizowanej drogi powiatowej. Do użytku oddano oficjalnie ok. 3-kilometrowy odcinek łączący tę miejscowość z drogą krajową.

Remont drogi z Daniszyna do Cegieł był jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji drogowych w powiecie. Droga, z której musieli korzystać mieszkańcy była wąska oraz w złym stanie technicznym.

W pierwszym okresie wykonywano remont drogi w obrębie zabudowań Daniszyna i Cegieł. Największe przyśpieszenie prac nastąpiło w ostatnich latach. Ostatni odcinek zmodernizowana w latach 2022-2023.

Łącznie wyremontowano drogę na odcinku ok. 3 km. Całość prac kosztowała ok. 4,3 mln zł. W tej kwocie znalazły się ok. 2 mln wyasygnowane z budżetu Powiatu Ostrowskiego oraz pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Inwestycję środkami w wysokości ok. 300 tys. zł dofinansowała także Gmina Ostrów Wielkopolski.

22 maja zadanie oddano oficjalnie do użytkowania, a nową drogę poświęcił ks. Jacek Piekielny. Przedstawiciele poszczególnych władz podkreślali, że realizacja tego zadania jest efektem dobrej współpracy.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również