iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

CBŚP w Ostrowie Wlkp.

2018-06-04 09:25:20
Zdjęcie: KMP Kalisz
Duża akcja CBŚP została przeprowadzona w Ostrowie Wlkp. i Kaliszu. Funkcjonariusze wkroczyli jednocześnie do 21 mieszkań.

14 osób zatrzymali policjanci podczas działań przeprowadzonych na terenie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, brania udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych poprzez ich posiadanie, nabywanie i sprzedaż, w łącznej ilości ponad 27 kilogramów amfetaminy, 297 szt. tabletek ecstasy i 300 gramów marihuany.

 

Wobec pięciu podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostałe osoby zostały objęte wolnościowymi środkami zapobiegawczymi w postaci dozorów policyjnych oraz zakazów opuszczania kraju.

 

W trakcie prowadzonych działań, w jednym z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim policjanci odkryli uprawę konopi wyposażoną w profesjonalny sprzęt, gdzie rosło kilkadziesiąt krzewów. W trakcie przeszukań mieszkań i miejsc użytkowania przez podejrzanych policjanci CBŚP zabezpieczyli znaczne ilości marihuany atrapy broni i noże, maski oraz kajdanki.

 

Była to kolejna realizacja, w której wcześniej zatrzymano trzy osoby. Łącznie w sprawie występuje 17 podejrzanych, którym przedstawiono 31 zarzutów, w tym dotyczące także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kierowania nią.

Źródło: KMP KaliszCzytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK