iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Były „Przeprowadzki słowne”, „Zmowa słowa”, „Wiersze dla dzieci”, przyszedł czas na „Papiery wartościowe”

2022-12-07 14:12:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Ukazał się tomik poezji „Papiery wartościowe”, sygnowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Zbiór wypełniają teksty uczestników zajęć poetycko-literackich, prowadzonych w MDK przez Iwonę Łęcką. Wydawnictwo jest jednym z elementów jubileuszu placówki, która w tym roku szkolnym świętuje 40. urodziny.


W tomiku znalazły się teksty absolwentów oraz obecnych uczestników zajęć poetycko-literackich w MDK.

– Teksty są różnorodne, bo każdy uczestnik zajęć jest inny. Powstawały w większości na zajęciach i są inspirowane właśnie podejmowanymi na zajęciach działaniami jak na przykład oglądaniem filmów krótkometrażowych, interpretacją obrazów, murali, fotografii oraz prowadzonymi rozmowami – wyjaśnia Iwona Łęcka, która odpowiada za opracowanie literackie tomiku.
Wyjątkowość zbioru polega także na tym, że znalazły się w nim ilustracje uczestników zajęć plastycznych w MDK.

– One zdobią nasze wiersze i troszeczkę je ilustrują, bo dobieraliśmy te prace plastyczne tak, aby korespondowały z tekstami – mówi Iwona Łęcka.
To kolejny, czwarty już, tomik poezji, w którym zostały zebrane teksty uczestników zajęć poetycko-literackich, prowadzonych w MDK. W poprzednich latach światło dzienne ujrzały wiersze zawarte w zbiorach: „Przeprowadzki słowne”, „Zmowa słowa” i „Wiersze dla dzieci”. „Papiery wartościowe” ukazały się w listopadzie tego roku. To wydawnictwo jubileuszowe.

– Młodzieżowy Dom Kultury kończy 40 lat. Postanowiliśmy, że nasz jubileusz nie zamknie się w wydarzeniu jednorazowym, a będzie to cykl wydarzeń kulturalnych na przestrzeni całego roku szkolnego 2022/20223. Jednym z nich jest wydanie tomiku poezji „Papiery wartościowe”. A dlaczego taki tytuł? Bo wiersze w nim zawarte są na wagę złota – mówi Dariusz Kępiński, wicedyrektor MDK.

Patronat nad wydawnictwem objęła szefowa placówki Anna Drobniewska, natomiast za opracowanie komputerowe tomiku odpowiada Mariusz Łęcki.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU