iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Byli pod wpływem... zniszczyli samochody

Zdjęcie: Archiwum
Ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie samochodów osobowych. Łączną kwotę strat właściciele pojazdów wycenili na blisko 2 tys. zł.
Policjanci ostrowskiej komendy w minioną niedzielę, 10 września, zostali powiadomieni przez mieszkańców o uszkodzeniach ich samochodów. Funkcjonariusze ustalili, że w jednym przypadku sprawca uszkodził lusterko i przednie drzwi. Właściciel samochodu marki Toyota Yaris oszacował wstępnie straty na kwotę 600 złotych. Z kolei drugie zgłoszenie dotyczyło uszkodzenia opla astry.
 
W wyniku dalszych czynności kryminalni ustalili, że podejrzany o ten czyn przebywa w jednym z mieszkań na terenie miasta. Policjanci w ustalonym lokalu zastali 34-latka. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia 34-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał.
 
Tego samego dnia, policjanci otrzymali informację o uszkodzeniu osobowego peugeota. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawca wgniótł karoserię i uszkodził przednią szybę pojazdu. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 1 tysiąca złotych.
 
Interweniujący na miejscu funkcjonariusze z Odolanowa ustalili sprawcę zniszczenia auta. W trakcie sprawdzania terenu zauważyli podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 33-latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Po przeprowadzonym przez policjantów badaniu okazało się, że 33-latek jest nietrzeźwy i ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.
 
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem.
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI