iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z policji

Byli nietrzeźwi zostali zatrzymani przez przypadkowych świadków

2019-02-07 12:02:00

Zdjęcie: Archiwum
Dzięki reakcji przypadkowych świadków, policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących. 72-letni mężczyzna kierował osobową kią mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, natomiast 69-latek kierujący oplem astrą miał w organizmie promil alkoholu.

2 lutego około godziny 17.00 dyżurny ostrowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który na jednym z parkingów ostrowskiego marketu ujął nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel Astra. Z ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego widząc kierującego, który ma trudności z zaparkowaniem pojazdu zwrócił na niego uwagę, mężczyzna miał podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy. 30-latek zabierając kluczyki i powiadamiając policjantów nie dopuścił, aby kierujący oplem odjechał z parkingu. Skierowani na miejsce policjanci poddali 69-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że miał on w organizmie promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu 69-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

3 lutego po godzinie 17.00 dyżurny został powiadomiony o sytuacji, gdzie w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowych Skalmierzyc najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu i próbuje wydostać się z pojazdu. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego 36-letniego mężczyznę, który tłumaczył, że zauważył w przydrożnym rowie samochód marki Kia. Zgłaszający zatrzymał się, by udzielić pomocy. 36-latek miał przypuszczenia, że kierujący tym samochodem może być nietrzeźwy i o zdarzeniu poinformował policjantów. Badanie stanu trzeźwości 72-latka z powiatu ostrowskiego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa zgłaszających, dzięki którym nie doszło do tragedii na drodze.

 

 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl