iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Była tam szkoła, magazyn oraz warsztat mechaniczny, teraz jest świetlica

Do niedawna był to zaniedbany i zniszczony budynek, który w swej historii pełnił funkcję szkoły, następnie po jej wygaszeniu służył jako magazyn, a później także warsztat mechaniczny. Teraz to piękna i odnowiona świetlica. Mowa o oddanym do użytku nowoczesnym obiekcie użyteczności publicznej położonym w miejscowości Węgry.

We wnętrzu mieści się sala wielofunkcyjna, kuchnia wraz z zapleczem, toalety, szatnie oraz magazyny. Tuż obok zlokalizowano nowy plac zabaw oraz wiatę rekreacyjną. Sołectwo ma do swojej dyspozycji kompletny i funkcjonalny budynek, który spełni oczekiwania mieszkańców na wiele lat – podkreśla burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. Co ważne świetlica jest ogrzewana przy pomocy energii elektrycznej, którą dostarczają zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne.

Na to zadanie samorząd pozyskał ponad 300.000 zł dofinansowania z funduszu WRPO na lata 2014-2020 w ramach drugiej edycji projektu partnerskiego pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatu ostrowskiego - II”. Całość inwestycji, łącznie z wyposażeniem, wyniosła około 850 tys. zł.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI