iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Był poszukiwany przez 31 prokuratur. Został zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 20-latka poszukiwanego listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany przez 31 prokuratur w kraju za liczne oszustwa. Najbliższy czas spędzi za kratkami.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy pracowali nad znalezieniem poszukiwanego listami gończymi mężczyzny. Był on poszukiwany przez 31 prokuratur w całym kraju za liczne oszustwa, których się dopuścił. Podczas szeregu ustaleń trop doprowadził policjantów do Poznania. Przez jakiś czas obserwowali wytypowane miejsce po czym zauważyli mężczyznę wyglądem przypominającego poszukiwanego. Kryminalni ustalili, że jest to 20-latek. - Był on poszukiwany listami gończym przez prokuraturę w Toruniu i w Bielsku Białej. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i najbliższy czas spędzi za kratkami gdzie będzie odbywał zaległą karę - podaje ostrowska policja.

- Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, aby nie uniknęły odpowiedzialności karnej. Policjanci każdego roku zatrzymują osoby poszukiwane. Podstawy poszukiwań są różne, listy gończe, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu tych osób lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, inni ,,wpadają” podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby "nie wpaść" w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI