iOstrowWlkp.pl reklamy
Przygodzice

By pszczelim rodzinom żyło się lepiej

Zdjęcie: przygodzice.pl
Niemal 12 tys. zł kosztowała akcja nasadzeń 50 lip oraz 20 jabłoni, które pojawiły się w Topoli-Osiedlu i Wysocku Małym.
Lwią część kosztów przedsięwzięcia pokrył samorząd województwa wielkopolskiego, który na zakup sadzonek drzew przekazał 10.350 zł. Zaś gmina Przygodzice dołożyła do tej puli 1.150 zł i koordynowała przedsięwzięcie.  
 
 
Młode drzewa rosną teraz na terenach zielonych wzdłuż ul. Jankowskiej w Topoli-Osiedlu oraz przy ul. Ostrowskiej a także Spokojnej w Wysocku Małym i Mają poprawić bioróżnorodność roślin w gminie i wpłynąć na rozwój pszczelarstwa. Udział w akcji sadzenia drzew wzięli m.in. Andrzej Dobras, sołtys Topoli-Osiedla, Janina Wojtasiak i Dariusz Górski radni z Wysocka Małego, mieszkańcy i strażacy z Wysocka oraz członkowie wysockiej rady sołeckiej.
 
 
- Lokalni samorządowcy dają w ten sposób dobry przykład, kontynuując trend na sadzenie drzew miododajnych, promując jednocześnie zachowania ekologiczne. Nasza akcja jest długofalowa, a efekty zacznie przynosić za kilka lat. W Wysocku Małym planujemy jej kontynuację - zapowiedziała przewodnicząca rady gminy Przygodzice, Janina Wojtasiak.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również